Preko Sektora “Adhezivi Tehnologije”, kompanija “Henkel” nastoji da razvije nove materijale jedinstvenih karakteristika, od kojih se 3D štampom proizvode delovi za izradu prototipova za proveru prikladnosti i funkcija, a u nekim slučajevima takve strukture deo su i konačnog proizvoda.
Aditivna proizvodnja uz pomoć 3D štampe sve više se koristi za inovativni dizajn i brže plasiranje proizvoda na tržište u gotovo svim industrijama, a Henkel je poznati svetski proizvođač materijala poput akrila, silikona, epoksida i poliuretanskih lepkova izuzetnih radnih osobina, koji se upotrebljavaju u kritičnim situacijama, za izradu medicinskih i elektronskih uređaja i transportnih vozila.
“Za stereolitografsku štampu digitalno obrađenim svetlosnim signalom (SLA/DLP) Henkel namerava da ponudi nove smole koje se stvrdnjavaju na svetlu, a prvi od takvih novih materijala će biti pušteni u komercijalnu upotrebu tokom ove godine”, navodi se u saopštenju nemačke kompanije, prenosi „eKapija“.
Henkelovi topljivi lepkovi osnova su za razvoj materijala vrhunskih karakteristika, koji se koriste u sklopovima filtera i medicinskih uređaja, ali i za zaštitu elektronskih sklopova. Ovi materijali već se upotrebljavaju za 3D štampanje nameštaja i elemenata za zgrade, a dalji razvoj na tom polju usmeren je na proizvodnju novih filamenata i praškova za štampače koji rade na principu selektivnog laserskog sinterovanja (SLS) i modeliranja nanošenjem rastopljenog materijala (FDM).
– Zahvaljujući širokom asortimanu materijala i opsežnoj bazi kupaca u raznim industrijama, Henkel ima pristup i sposobnost da omogući 3D štamparska rešenja za celi niz funkcionalnih namena. Čvrsto verujemo u budućnost aditivne proizvodnje i očekujemo da će njen puni potencijal biti iskorišćen kada korisnici otkriju njene široke namene i kada se usmerimo na prave materijale, uz odgovarajući softver i postupke štampanja – objašnjava Majk Oloski, globalni direktor Henkelovog Odseka za inovacije i razvoj.
Оставите одговор