Nemačka u ovom momentu nije zainteresovana za potpisivanje međuvladinog sporazuma sa Rusijom o izgradnji gasovoda „Severni tok 2“, na kojem insistira Evropska komisija (EK).
Po navodima izvora bliskog rukovodstvu EK, Evropska komisija bi izgleda više volela da je o projektu izgradnje gasovoda „Severni tok 2“ bio zaključen međuvladin sporazum između Rusije i Nemačke, međutim, Nemačka za sada nije zainteresovana za sklapanje takvog sporazuma.
Kao i pre, Evropska komisija i dalje razmatra pitanje primenjivosti trećeg ekonomskog paketa na prekomorski deo gasovoda, dodao je ovaj izvor, a prenosi “sputnjik”.
Predstavnici EK su ranije izjavili da gasovod „Severni tok 2“ ne može biti izgrađen samo u okviru ruskog zakonodavstva, već da treba da uvaži i norme Evropske unije.
Prilikom nedavne posete potpredsednika SAD Džozefa Bajdena Evropi, on je kritikovao sporazum niza evropskih zemalja o izgradnji gasovoda „Severni tok 2“.
Оставите одговор