U svom prvom Izveštaju o održivom poslovanju za 2023. godinu (ESG), domaća logistička kompanija Milšped poručuje da joj je na prvom mestu posvećenost održivom poslovanju kroz konkretne rezultate i dugoročne ciljeve.
„Kao rezultat detaljne analize poslovanja Milšpeda u Srbiji, sa fokusom na ključne projekte i inicijative sprovedene tokom prošle godine, pored konkretnih rezultata, izveštaj reflektuje i strateški pristup kompanije ka odgovornom i održivom poslovanju, s ciljem dugoročnog stvaranja vrednosti za klijente, partnere i zajednicu“, poručuju iz kompanije.
Kako navode, pored implementacije solarne elektrane u logističkom centru Milšpeda u Krnješevcima, koja je doprinela smanjenju sopstvene potrošnje struje iz mreža za 34 procenta, najznačajnije uspehe kompanije predstavljaju integracija zelenih tehnologija uopšte i optimizacija transportnih modela
„Naš prvi ESG izveštaj oslikava posvećenost kompanije da predvodi industriju ka održivoj budućnosti. Održivost nije samo naša poslovna obaveza, već i naš princip. Ona je u srcu naše strategije i svih aktivnosti koje preduzimamo. Svaki korak koji preduzmemo usmeren je na stvaranje pozitivnog uticaja na zajednicu i životnu sredinu, uz obezbeđivanje najviših standarda poslovanja. Nastavljamo sa ulaganjem u inovativne zelene tehnologije, unapređenje transportnih modela kako bismo dodatno smanjili emisiju štetnih gasova, i jačanje svojih kapaciteta za doprinos održivijem društvu”, poručio je generalni direktor Mišped Group Nebojša Krivokuća.
Prema njegovim rečima, kompanija je postavila dugoročne ciljeve, među kojima je i povećanje upotrebe železničkog transporta kao održivog načina prevoza robe, sa planom da do 2030. godine 38% obima drumskog transporta iz 2022. preusmeri na železnički saobraćaj, prenosi eKapija.
– Pored kontinuiranih ulaganja u ekologiju i održiv razvoj, kompanija posebnu pažnju posvećuje i rodnoj ravnopravnosti i unapređenju obrazovanja svojih zaposlenih. Kroz jedinstveni MBASE Learning centar, do sada je realizovano više od 1.500 obuka prilagođenih potrebama zaposlenih na različitim nivoima. Poseban akcenat stavljen je na specijalizovane programe namenjene ženama, čime se dodatno osnažuje njihova uloga u poslovnom okruženju, a trenutno žene čine 29% ukupnog broja zaposlenih, objašnjava Krivokuća.
Pored toga, Milšped je i na polju korporativnog upravljanja ostvario značajan napredak u oblasti sajber bezbednosti, kroz implementaciju savremenih tehnoloških rešenja i automatizaciju ključnih poslovnih procesa. Posebna pažnja, kažu u kompaniji, posvećena je usklađenosti sa međunarodno priznatim standardima, uključujući ISO 27001, koji garantuju visok nivo zaštite informacija, i ISO 14001, koji obezbeđuje odgovorno upravljanje uticajem na životnu sredinu.
Оставите одговор