24/04/2022 in AKTUELNO

U Nemačkoj protest protiv širenja rudnika uglja

[custom_frame_center shadow=“on“][/custom_frame_center]

Na zapadu Nemačke juče je hiljade ljudi protestovalo zbog širenja rudnika uglja Garcvajler, zahtevajući njegovo zatvaranje.

To selo je nedavno napustio i poslednji poljoprivrednik, koji je bio prinuđen da proda svoje imanje energetskoj kompaniji RWE, pošto je na sudu izgubio bitku protiv iseljenja, prenosi agencija Beta.

Prema podacima policije, u Lutceratu, 40 kilometara zapadno od Kelna, organizovane su mirne demonstracije oko 2.000 ljudi. U tom selu i dalje se nalaze aktivisti od kojih su neki napravili kućice na drveću u pokušaju da se odupru širenje obližnjeg rudnika.

Inače, veće korišćenje uglja podriva nemačke napore da se snizi emisija gasova koji podstiču negativne klimatske promene, dok je aktuelni rat u Ukrajini primorava da se vrati na eksploataciju tog energenta.




Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

By browsing this website, you agree to our privacy policy.
I Agree