28/02/2021 in AKTUELNO

Nulta emisija CO2 ukida hiljade radnih mesta u Dajmleru

[custom_frame_center shadow=“on“][/custom_frame_center]

Prelazak kompanije Dajmler Kamioni (Daimler Trucks) na proizvodnju vozila sa nultom emisijom štetnih gasova dovešće do gašenja na hiljade radnih mesta u Nemačkoj.

Prema rečima predsednika uprave nemačkog proizvođača kamiona, Martina Dauma, u fabričkim pogonima ove kompanije u Nemačkoj do 2033. godine će bez posla ostati više hiljada radnika, zbog prelaska na proizvodnju ekoloških vozila, prenosi agencija Tanjug.

Na video konferenciji za novinare on je naveo da će se smanjenje broja zaposlenih sprovesti postepeno, a realizovaće se putem prirodnog odliva, odnosno odlaskom u penziju i kroz socijalne programe za doborovoljni odlazak uz otpremninu.




Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

By browsing this website, you agree to our privacy policy.
I Agree