20/11/2015 in Finansije, Industrija, Investicije, Mašinogradnja, Proizvodnja, Tehnologija

„TisenKrup“ preusmerava proizvodnju

[custom_frame_center shadow=“on“]made-in-germany-rs-thyssenkrupp[/custom_frame_center]

Nemački industrijski gigant „TisenKrup“, tradicionalno usmeren na proizvodnju čelika čije su cene već duže vremena nestabilne, preusmerio je poslovnu pažnju na proizvode kao što su liftovi, podmornice i delovi za automobile.

Po rečima izvršnog direktora kompanije, Hajnriha Hizingera, TisenKrup očekuje da će u tekućoj poslovnoj godini znatno uvećati svoj neto profit, delom zahvaljujući i rezanju ukupnih troškova u visini 850 miliona eura.

– Stabilizovali smo kompaniju i nastavili sa integracijom grupacije – izjavio je tim povodom Hizinger, a prenosi agencija „Frans pres“.

U saopštenju nemačke kompanije navodi se da je u poslovnoj 2014/15. godini, završenoj u septembru, ostvaren značajan rast profita, zbog čega za tekuću godinu koja je počela u oktobru, prognoziraju snažne poslovne rezultate.

TisenKrup navodi da je prilagođena zarada pre odbijanja kamata i poreza (EBIT) porasla za 26 posto, na blizu 1,7 milijardi eura. Neto profit kompanije istovremeno je skočio za 37 procenata na 268 miliona eura, dok su prihodi porasli za 4 posto, na 42,8 milijardi eura.




Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

By browsing this website, you agree to our privacy policy.
I Agree